Ορφέας Αιγάλεω – Αναγέννηση

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Α’ Ομάδα αυτή την φορά εκτός στο Αιγάλεω με τον Ορφέα. Η Αναγέννηση προηγήθηκε στο 35 με τον Βαλοδήμο και ισοφαρίστηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Η ομάδα ήταν καλύτερη  σε όλο τον αγώνα αλλά ήταν άτυχη έχασε πολλές ευκαιρίες και είχε δοκάρι στο 15ο  λεπτό.

Continue reading

ΑΟ Θεμιστοκλής – Αναγέννηση Πετρούπολης

Δύο στα δύο για την Αναγέννηση Πετρούπολης καθώς επικράτησε του Θεμιστοκλή στο Αιγάλεω με 2-1. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ όταν ο Κοντός από τα αποδυτήρια σημείωσε στο 1’ τέρμα. Οι παίκτες τις αναγέννησης κατάφεραν να αντιδράσουν γρύγορα και στο 13’ ισοφάρισαν με τον Ορφανάκο σε 1-1. Στο 45’ ο Καλαϊτζάκης δεν κατάφερε να αποκρούσει και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Διαιτητές ήταν οι Στάμος, Δαρσακλής και Ζουμής

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ: Καλαϊτζάκης, Φραμπασχάλης, Ζάγκας (71′ Καλός), Πόλιας, Αξιώτου, Δούλιογλου, Θωμαΐδης, Αποστολόπουλος, Θεοδωράκης (65′ Πλατσίδας), Λαγκαδίτης (55′ Ραυτόπουλος), Κοντός

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Πλάκα, Γκελμπέσης, Γεωργόπουλος, Πεπονούλας, Παπαδημητρίου, Ορφανάκος (90′ Αδαμάκης), Αναστασόπουλος (78′ Ζουμής), Νικάι (84′ Λαμπρόπουλος), Σύτη, Παπαδόπουλος, Δήμας