Δάφνη Αθηνών – Αναγέννηση

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ ωστόσο η Αναγέννηση Πετρούπολης βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να πάρει τη νίκη με 3-1 κόντρα στην Δάφνη Αθηνών.. Με αυτό το τρίποντο, παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή της κατάταξης, αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο. Στο A’ μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο γήπεδο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 10’ λεπτό, μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βερνάρδου. Στην συνέχεια η ομάδα της Αναγέννησης πήρε την πρωτοβουλία του αγώνα και αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Βαφειάδη.

Στο β΄ ημίχρονο η ομάδα της Αναγέννησης συνέχισε να πιέζει και στο 56 πήρε την πρωτοπορία στο σκορ με σκόρερ τον Παπαδημητράκη. Η πίεση συνεχίστηκε και απέδωσε καρπούς στο 61 με τον νεοεισελθών Ντάνα να χρήζετε σκόρερ και να κλειδώνει την νίκη. Από εκεί και πέρα όλα ήταν θέμα χρόνου για να πάρει η Αναγέννηση την δεκάτη νίκη στο πρωτάθλημα.