Με το δεξί μπήκε η ανδρική ομάδα της Αναγέννησης στο πρώτο της επίσημο παιχνίδι στο ανακαινισμένο γήπεδο Αλκυών καθώς επικράτησε με το αγγλικό σκορ 4 – 2  στον αγώνα με το Γ.Σ Πατησιών. Ένας αγώνας που  με το καλημέρα έδειξε πως θα είναι πολύ ενδιαφέρον, αφού στο 2″ λεπτό κιόλας λεπτό της αναμέτρησης η ομάδα των Πατησιών  πήρε κεφάλι στο σκορ με πολύ όμορφο σουτ του Ζαραγγούδα. Η αντίδραση της Αναγέννησης  ήταν άμεση, πάτησε στην αντίπαλη περιοχή, δημιούργησε αρκετές φάσεις και σε μια εξ αυτών κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ορφανάκο στο  35″  λεπτό. Στο 43″ λεπτό ήταν η σειρά του Παπαδημητράκη να δώσει την πρωτοπορία στο σκορ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο. Μετά το χαμένο πέναλτι στο 5ο» λεπτό του Ντανά, ήρθε ξανά ο Παπαδημητράκης να δώσει προβάδισμα δυο γκολ και στο 76″ λεπτό ήταν η σειρά του Τσαγρή να χριστεί σκόρερ και να κάνει το 4 – 1. Η ομάδα των Πατησιών κάνοντας φιλότιμες προσπάθειες, παρότι έπαιζαν με εννέα παίκτες (αποβλήθηκαν  οι Μπαμπάνης και Καραγκιοζόπουλος στο 58″ και 65″ λεπτό αντίστοιχα)  κατάφερε να μειώσει στο 85″ λεπτό με τον Μπίμπα. .

Για άλλη μια φορά η ομάδα της Αναγέννησης έδειξε  πως έχει  ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΟ ΝΙΚΗΤΗ